5 głównych zalet stałej obsługi prawnej firm

//5 głównych zalet stałej obsługi prawnej firm

5 głównych zalet stałej obsługi prawnej firm

Aktualnie wiele kancelarii prawnych w Polsce oferuje usługi stałej obsługi prawnej dla klientów biznesowych. Jakie są główne zalety wyboru takiej formy współpracy z prawnikiem?

Stała obsługa prawna firmy to rodzaj obsługi prawnej, która świadczona jest po zawarciu długoterminowej umowy pomiędzy podmiotem gospodarczym a kancelarią prawną. W jej ramach klient otrzymuje dostęp do szerokiej gamy usług prawnych, które mogą być również dopasowane do jego konkretnych potrzeb.

Jakie są główne zalety wyboru stałej obsługi prawnej dla klientów biznesowych? Oto 5 najważniejszych korzyści wynikających z wyboru takiej formy współpracy!

1. Dostęp do szerokiej gamy usług prawnych w cenie

Zawierając umowę na obsługę prawną, przedsiębiorstwo otrzymuje dostęp do szerokiej gamy usług zgodnie z wybranym pakietem obsługi albo indywidualnymi uzgodnieniami.

Usługi te obejmują najczęściej poradnictwo prawne, sporządzanie określonych pism, na przykład wniosków, pozwów, umów, odpowiedzi na pisma, wsparcie klienta w negocjacjach, mediacji, a także reprezentację przed sądami i urzędami, gdy zachodzi taka konieczność.

Firma może korzystać z pomocy prawnej włączającej różne dziedziny prawa, na przykład takie jak prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo nieruchomości, prawo administracyjne, prawo handlowe, prawo spółek, prawo karne i karno-skarbowe, windykacja należności. Zatem w ramach jednej usługi przedsiębiorca może korzystać ze wsparcia specjalistów z różnych dziedzin prawa.

2. Pełna dyspozycyjność prawnika z kancelarii

Prawnik z kancelarii prawnej świadczącej stałą obsługę prawną pozostaje stale do dyspozycji swojego klienta w ramach wybranej przez niego oferty obsługi.

Klient może zatem zadzwonić do kancelarii lub udać się do niej, a także umówić się na wizytę w firmie zgodnie ze swoimi potrzebami.

Dodatkowo, klienci korzystający ze stałej obsługi prawnej mogą liczyć na priorytetowe traktowanie – dzięki temu ich sprawy mogą być rozpatrzone w szybszym terminie niż innych klientów.

3. Jedna opłata niezależnie od zlecanych czynności

Kolejna zaleta stałej obsługi prawnej oferowanej przez kancelarie prawne to jeden koszt niezależnie od przedmiotu zlecanych czynności wchodzących w skład danej oferty.

Dzięki temu przedsiębiorstwo może zaoszczędzić na kosztach obsługi prawnej, gdy często wymaga wsparcia prawnika.

Uwaga! Niektóre czynności związane z obsługą prawną w biznesie mogą być związane z dodatkowymi opłatami, na przykład obsługa wykraczająca poza czas wchodzący w skład wybranego pakietu czy koszty związane z reprezentacją klienta w sądach. Dokładne informacje można znaleźć w umowie albo uzyskać bezpośrednio w kancelarii.

4. Dogodne metody płatności

Płatność za czynności prawne dokonywane przez prawnika odbywa się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami – najczęściej w formie abonamentu, który wnoszony jest raz na miesiąc na wskazane konto bankowe. W efekcie koszty są łatwe do przewidzenia – firma nie musi wtedy ryzykować sporymi wydatkami związanymi z pomocą prawną, gdy będzie ona potrzebna.

W przypadku sporów sądowych wynagrodzenie może być płatne dopiero po rozstrzygnięciu danego postępowania – dzięki temu firma nie musi przeznaczać na ten cel sporej sumy od razu i może opłacić ją dopiero wtedy, gdy sprawa będzie zakończona.

5. Większe bezpieczeństwo prowadzonej działalności

Na koniec warto także zaznaczyć, że skorzystanie ze stałej obsługi prawnej to dla przedsiębiorcy mniejsze ryzyko – dzięki fachowemu wsparciu prawników firma może uniknąć niebezpiecznych sytuacji, które mogą rodzić poważne problemy, na przykład z urzędami, kontrahentami czy pracownikami.

Zatem skorzystanie ze stałej obsługi prawnej to dla przedsiębiorcy szereg zalet, które może odczuć on już od pierwszego dnia korzystania z tego rodzaju usługi. To przyszłościowa inwestycja w biznes, która się opłaca!

Zapraszam do skorzystania ze wsparcia prawnego skierowanego do przedsiębiorców w mojej Kancelarii Radcy Prawnego znajdującej się w Warszawie. Zapewniam profesjonalną i kompleksową obsługę dla wszystkich klientów biznesowych!

przez | 2019-05-01T12:53:14+00:00 30 kwietnia 2019|Obsługa prawna firmy|

O autorze:

Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie z ośmioletnim doświadczeniem.