Jakie usługi zapewnia obsługa prawna firmy?

//Jakie usługi zapewnia obsługa prawna firmy?

Jakie usługi zapewnia obsługa prawna firmy?

Skierowana do klientów biznesowych obsługa prawna to usługa umożliwiająca otrzymanie szybkiego wsparcia prawników. Na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy decydujący się na taką ofertę?

Każdy przedsiębiorca styka się codziennie z różnymi zagadnieniami prawnymi. Musi on poruszać się w określonych ramach prawnych, ponieważ w przeciwnym przypadku może narazić się na konsekwencje prawne.

Aby prowadzenie własnej działalności gospodarczej było jeszcze bardziej efektywne, bezpieczne, a także związane z niższym ryzykiem, warto rozważyć skorzystanie z obsługi prawnej dostarczanej przez kancelarie prawne.

Na czym polega obsługa prawna firmy?

Obsługa prawna firm polega na nawiązaniu stałej współpracy z prawnikiem, który w ramach podpisanej umowy zajmuje się świadczeniem szerokiej gamy usług dla przedsiębiorców.

Tego rodzaju usługi są skierowane zarówno do jednoosobowych działalności gospodarczych, jak również do różnych form spółek, w tym spółek cywilnych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i innych. Z usług tego typu korzystają także instytucje samorządowe, państwowe, organizacje.

Głównym celem stałej obsługi prawnej jest pomoc prawna na dogodnych warunkach – dostępna szybko oraz w przystępnej cenie.

Co wchodzi w skład obsługi prawnej firmy?

W ramach obsługi prawnej firm kancelarie prawne dostarczają pełną gamę usług, które odpowiadają potrzebom biznesu.

Szeroki profil czynności wchodzących w skład obsługi prawnej firm powoduje, że jest to korzystne rozwiązanie dedykowane dla tych przedsiębiorców, którzy oczekują pełnego, profesjonalnego wsparcia dostępnego na dogodnych warunkach.

Oferta tego typu obejmuje między innymi:

 • poradnictwo i konsultacje prawne
 • przygotowywanie opinii i ekspertyz prawnych
 • sporządzanie projektów umów oraz innych pism
 • przygotowywanie aktów wewnętrznych dla firm – regulaminy, statuty, uchwały i inne
 • uczestniczenie w negocjacjach prowadzonych przez klienta
 • reprezentowanie klienta przed organami administracji publicznej, a także innymi instytucjami
 • występowanie w imieniu klienta w sprawach sądowych
 • obsługa dedykowana dla spółek, w tym między innymi obsługa posiedzeń zarządu, walnych zgromadzeń akcjonariuszy, zgromadzeń wspólników, powoływanie i odwoływanie organów spółki
 • pomoc w odzyskiwaniu należności – windykacja długów
 • wsparcie w przypadku upadłości, likwidacji, przekształceń
 • pomoc w pozyskiwaniu odpowiednich pozwoleń, zaświadczeń oraz innych dokumentów
 • audyty prawne na zalecenie firmy
 • innego rodzaju pomoc prawna

Usługi prawne dla klientów biznesowych świadczone są w ramach rożnych dziedzin prawa, w tym między innymi są to prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo spółek, prawo pracy, prawo ubezpieczeń, prawo budowlane, prawo zamówień publicznych, prawo karne i karnoskarbowe.

Wobec tego obsługa prawna dedykowana jest dla firm działających w różnych branżach – korzystają z niej klienci specjalizujący się w handlu, także handlu międzynarodowym, sprawach finansowych oraz ubezpieczeniowych, zajmujący się branżą budowlaną i inni.

Dzięki szerokiej gamie usług prawnych możliwe jest otrzymanie fachowej obsługi uwzględniającej indywidualne wymogi firm – kancelarie prawne mogą zapewnić elastyczną obsługę dla każdego ze swoich klientów.

Dlaczego warto wybrać obsługę prawną firmy?

Świadczona przez kancelarie prawne obsługa prawna firm to zatem szeroka gama usług, które dedykowane są specjalnie dla biznesu. Dlaczego warto zdecydować się na taką obsługę?

Podpisanie umowy na stałą obsługę prawną niesie ze sobą wiele korzyści, w tym między innymi są to szybki dostęp do fachowej pomocy prawnej, która prowadzona jest przez ekspertów w różnych obszarach prawnych, a także dogodne warunki finansowe tego typu wsparcia.

Zapraszam serdecznie do bliższego zapoznania się z moją ofertą w ramach stałej obsługi prawnej skierowanej do klientów biznesowych. Jako radca prawny z wieloletnim doświadczeniem zapewniam profesjonalne wsparcie dla firm działających w wielu branżach. Dokładna oferta zaprezentowana jest na stronie. Zapraszam serdecznie, prawnik i radca prawny z Warszawy Joanna Zielińska.

przez | 2020-06-05T23:49:23+00:00 31 maja 2020|Obsługa prawna firmy|

O autorze:

Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie z ośmioletnim doświadczeniem.