Dobry prawnik w Warszawie – jak znaleźć profesjonalną pomoc?

//Dobry prawnik w Warszawie – jak znaleźć profesjonalną pomoc?

Dobry prawnik w Warszawie – jak znaleźć profesjonalną pomoc?

Nie każdy z nas musi znać się na prawie, ale jego nieznajomość nie zwalnia z przestrzegania jego zasad. Gdy w naszym życiu zawodowym czy prywatnym pojawiają się sytuacje związane z interpretacją prawa, warto poszukać specjalisty w tej właśnie dziedzinie. W związku z tym pojawia się pytanie, jak znaleźć dobrego prawnika?

Podobnie jak w przypadku różnych usług, także w kwestii prawa warto zdecydować się na skorzystanie ze wsparcia kogoś, kto posiada w tej dziedzinie doświadczenie, szeroką wiedzę oraz umiejętności. W stolicy istnieje dużo kancelarii prawnych. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa „prawnik Warszawa”, aby się o tym przekonać. Tak szeroka gama usług oznacza również, że pojawia się problem z wyselekcjonowaniem odpowiedniej oferty – w końcu każdy z nas chce od razu trafić na eksperta, z którym będzie można uzyskać pełen sukces.

Kiedy korzystamy z usług prawników?

Sytuacji, w których pomoc prawnika jest konieczna, jest naprawdę bardzo dużo i praktycznie każdy z nas spotyka się z nimi w ciągu swojego życia przynajmniej jeden raz. Oczywiście, odpowiedzi na nurtujące pytania związane z prawem można znaleźć w ogólnodostępnych aktach prawnych – wystarczy tylko skorzystać z internetu, niemniej jednak często to za mało, aby uzyskać pełną odpowiedź w skomplikowanej sytuacji.

Z usług prawnych korzystają zarówno osoby prywatne, jak i również firmy. Do prawników zwracamy się między innymi w sprawach dotyczących rozwodów, alimentów, spadków, podziału majątku, w sprawach konsumenckich, przy postępowaniach egzekucyjnych czy też w sprawach administracyjnych. Firmy często decydują się na zawarcie umowy kompleksowej obsługi prawnej, dzięki której mogą korzystać ze wsparcia zawsze wtedy, gdy zachodzi taka konieczność.

Radca prawny czy adwokat?

Warto pamiętać o tym, że wtedy, gdy potrzebna jest pomoc prawna, najczęściej można skorzystać zarówno z usług adwokata, jak i radcy prawnego. Dzisiaj zakres ich obowiązków praktycznie pokrywa się, co powoduje, że w większości spraw można udać się do każdej kancelarii, zarówno adwokackiej, jak i radcy prawnego.

Aktualnie, po zmianach, które zaszły w prawie w 2015 roku, radca prawny także może występować w roli obrońcy w sprawach karnych i karnoskarbowych. Na ogół jednak radcy prawni specjalizują się w sprawach cywilnych – więcej informacji o zakresie usług radców można znaleźć najczęściej na stronach internetowych kancelarii.

Jak wybrać dobrego prawnika w Warszawie?

Wbrew pozorom, wybranie dobrego prawnika wcale nie jest tak szybkie i proste, jak mogłoby się wydawać, szczególnie w sytuacji, gdy od razu chce się otrzymać pomoc specjalisty w danej dziedzinie, który posiada w jej zakresie wieloletnią praktykę. Nie warto wobec tego korzystać z pomocy pierwszej lepszej kancelarii prawnej w Warszawie.

Najczęściej poszukiwania rozpoczynamy przez internet. Jak już wspomnieliśmy, po wpisaniu do wyszukiwarki słów „prawnik Warszawa” można zobaczyć setki wyników. Te wyświetlające się na samym początku prowadzą do najpopularniejszych, ale również najlepiej promowanych kancelarii, dlatego też należy pamiętać o tym, żeby zapoznać się z różnymi propozycjami, aby wyszukać taką, która będzie nie tylko mogła zagwarantować pełną obsługę, ale również jej najwyższą jakość, indywidualne podejście i przystępne ceny. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii:

  • zakres usług – najlepiej wybrać profesjonalną pomoc w kancelarii, która specjalizuje się w danej dziedzinie

  • doświadczenie – im jest ono szersze, tym szansa na najlepszą obsługę jest wyższa

  • podejście do klienta – warto zwrócić uwagę na obsługę podczas pierwszego spotkania

  • opinie o kancelarii – można znaleźć je na różnych forach internetowych

  • referencje – najczęściej można znaleźć je na stronach kancelarii

Oczywiście, warto zaufać również swojej intuicji – jeżeli pojawia się przeczucie, że dana kancelaria prawna nie jest najlepszym wyborem, wówczas warto poszukać innej, aby mieć pewność, że korzystanie z jej usług zakończy się sukcesem.

przez | 2016-12-23T18:40:17+00:00 16 października 2016|Porady|

O autorze:

Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie z ośmioletnim doświadczeniem.