Dziesięć korzyści obsługi prawnej firmy

//Dziesięć korzyści obsługi prawnej firmy

Dziesięć korzyści obsługi prawnej firmy

Podjęcie współpracy z kancelarią prawną niesie ze sobą wiele korzyści dla firmy. Sprawdź 10 najważniejszych zalet dotyczących współpracy z prawnikiem!

1. Kompleksowa obsługa firm

Firmy mają swoje szczególne wymagania pod kątem prawnym, dlatego obsługa prowadzona przez doświadczoną w tym zakresie kancelarię prawną pozwala na uzyskanie pełnej pomocy odpowiadającej potrzebom biznesu.

Szeroka gama usług w ramach różnych dziedzin prawa to gwarancja kompleksowej obsługi zawsze wtedy, gdy firma będzie potrzebowała pomocy.

2. Oszczędność czasu

Gdy potrzebne jest wsparcie prawnika, wystarczy tylko skontaktować się ze swoją kancelarią, aby otrzymać szybką pomoc.
Nie ma wtedy potrzeby poszukiwania kancelarii, umawiania się na spotkania, ponieważ odpowiedzi na nurtujące pytania można otrzymać również przez telefon czy online. Dla przedsiębiorcy to duża oszczędność czasu, a jak wiadomo, czas to pieniądz.

3. Niższe koszty

Podjęcie stałej współpracy z kancelarią prawną niesie ze sobą wiele korzyści finansowych dla przedsiębiorców, co przekłada się na obniżenie kosztów działalności.
Firma może zdecydować się na optymalny profil usług prawnych odpowiadających jej potrzebom, aby otrzymać szybką, pełną i fachową pomoc bez ryzyka wysokich wydatków, jakie wiążą się z udzielaniem jej doraźnie.

4. Szeroka gama usług

Kancelarie prawne, które oferują swoim klientom stałą obsługę prawną, dostarczają ją w formie rozbudowanej gamy usług. Zaliczają się do nich między innymi:

  • doradztwo prawne
  • sporządzanie dokumentów
  • opiniowanie umów
  • udział w negocjacjach
  • windykacja należności
  • reprezentacja przed urzędami i sądami

Dzięki tak szerokiej gamie usług kancelaria może odpowiadać wszystkim potrzebom klientów biznesowych niezależnie od charakteru sprawy.

5. Wygodna obsługa

Dużym atutem podjęcia stałej współpracy prawnej z kancelarią jest wygodna obsługa. Najczęściej świadczona jest ona na odległość, na przykład telefonicznie, poprzez korespondencję e-mailową. Dzięki temu nie trzeba wychodzić z biura, aby otrzymać pomoc specjalisty.

Oczywiście, gdy pojawia się taka potrzeba, prawnik także jest gotowy do osobistego spotkania ze swoim klientem.

6. Mniejsze ryzyko biznesowe

Przedsiębiorca, który nie ma wiedzy w zakresie prawa, narażony jest na duże niebezpieczeństwo. Może być ono związane z sygnowaniem niekorzystnej umowy lub z prowadzeniem działań, które powodują konsekwencje prawne.

Dzięki stałej obsłudze prawnej można zminimalizować ryzyko biznesowe związane z obszarem prawa. Przedsiębiorca może wtedy zawsze zwrócić się po pomoc do prawnika, gdy ma jakiekolwiek wątpliwości.

7. Przejrzyste rozliczenia

Stała obsługa prawna najczęściej rozliczana jest w formie stałych opłat wnoszonych jako abonament. Dzięki temu firma, która korzysta z takiej właśnie pomocy, może wtedy wygodniej realizować swoje rozliczenia bez obaw o nagłe koszty.

Rozliczenia odbywają się przejrzyście – umowa dokładnie określa zakres obsługi, koszty, terminy i sposób płatności.

8. Priorytetowa obsługa

Klienci, którzy zdecydowali się na rozpoczęcie stałej współpracy z kancelarią prawną, mogą liczyć na priorytetową obsługę swoich spraw w porównaniu do klientów, którzy doraźnie korzystają z pomocy prawnej.

Dzięki temu, że obsługa odbywa się priorytetowo, nie ma potrzeby czekania na pomoc prawnika w tych sytuacjach, gdy odpowiedź jest konieczna od zaraz.

9. Usługi dla każdej firmy

Kancelaria prawna może zapewnić dostęp do szerokiej gamy usług prawnych wszystkim firmom – niezależnie od ich formy prawnej działalności oraz od branży.

Obsługa kierowana jest do jednoosobowych działalności gospodarczych, a także do spółek, dla których również przygotowana jest specjalna oferta obsługi prawnej. Dzięki temu każdy przedsiębiorca, niezależnie od tego, jaką firmę prowadzi, może otrzymać pełną pomoc prawnika.

10. Przyszłościowy wybór

Na koniec warto także skazać, że stała obsługa prawna firmy stanowi przyszłościowy wybór z punktu widzenia przedsiębiorstwa.

Rozpoczęcie współpracy z prawnikiem pozwala firmie na sukcesywne wspinanie się po szczeblach rozwoju, bez potknięć, jakie mogą być wynikiem nieznajomości prawa. To zatem inwestycja, która procentuje.

przez | 2021-05-08T10:33:42+00:00 30 kwietnia 2021|Obsługa prawna firmy|

O autorze:

Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie z ośmioletnim doświadczeniem.