Na czym polega stała obsługa prawna firmy

//Na czym polega stała obsługa prawna firmy

Na czym polega stała obsługa prawna firmy

Nie każda firma musi posiadać własnego prawnika. Jest jednak wiele sytuacji, w których jego pomoc jest wskazana. W takim przypadku można skorzystać ze wsparcia w formie stałej obsługi prawnej firm oferowanej przez kancelarie prawne.

Kwestie prawne towarzyszą przedsiębiorcom każdego dnia. Podejmowanie decyzji biznesowych musi zasadzać się na przepisach prawa, a brak ich przestrzegania może prowadzić do poważnych problemów – mandatów, a nawet kar ograniczenia czy pozbawienia wolności.

Łacińskie powiedzenie Ignorantia legis non excusat oznacza, że nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania, dlatego też nawet bez posiadania szerokiej wiedzy w tej dziedzinie konieczne jest stosowanie się do przepisów. Nie każdy przedsiębiorca jest jednak prawnikiem – tylko mniejszość z nich posiada wiedzę prawniczą.

Jeśli przedsiębiorca nie chce poświęcać czasu na samodzielne analizowanie przepisów i ich interpretacje, może skorzystać z pomocy fachowców – prawników, którzy swoje usługi kierują również do klientów biznesowych. Wielu z nich prowadzi także stałą obsługę prawną firm.

Czym jest stała obsługa prawna firmy?

Pod tym pojęciem znajduje się usługa, która skoncentrowana jest na udzielaniu fachowych usług prawnych przedsiębiorcom przez kancelarie prawne. To rodzaj stałej współpracy na zasadzie outsourcingu – firma może korzystać z pomocy kancelarii na dogodnych zasadach, bez konieczności zatrudniania własnego prawnika.

Taka forma współpracy niesie ze sobą wiele korzyści dla przedsiębiorcy – to nie tylko sposób na uzyskanie dostępu do profesjonalnych usług prawnych, ale również większe bezpieczeństwo oraz niższe ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej na rynku krajowym i międzynarodowym.

W ramach stałej obsługi prawnej oferowane są usługi takie jak:

  • doradztwo dotyczące formy prowadzenia działalności gospodarczej
  • wsparcie w tworzeniu, rejestracji spółek i wprowadzanie zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS)
  • bieżącą obsługa korporacyjna spółek prawa handlowego
  • obsługa organów wewnętrznych spółek
  • sporządzanie wszelkiego rodzaju dokumentacji, między innymi takie jak projekty, umowy, statuty, regulaminy, procedury, akty wewnętrzne dla przedsiębiorstw
  • przygotowywanie opinii i analiz prawnych i podatkowych
  • sprawdzanie umów przed ich podpisaniem
  • wsparcie w negocjacjach i mediacjach
  • windykacja należności
  • reprezentacja przez sądami w sprawach gospodarczych i karnoskarbowych, administracyjnych

To tylko przykładowy zakres usług świadczonych przez kancelarie prawne – można uzyskać także wsparcie obejmujące inne obszary, a także uzyskać usługi prawne skrojone na miarę. W rezultacie firma zawsze może liczyć na pomoc prawną – także w awaryjnych sytuacjach, gdy liczy się natychmiastowe wsparcie.

Stała obsługa prawna – doskonały wybór dla każdej firmy

Zasadniczo, stała obsługa prawna w biznesie to korzystna propozycja dla praktycznie każdej firmy – zarówno dla firm z sektora MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw, jak również dużych korporacji.

Przedsiębiorca może uzyskać wtedy pełne wsparcie związane z prowadzeniem swojej działalności – bez potrzeby zatrudniania własnego prawnika, co związane jest z bardzo wysokimi kosztami.

Stała obsługa prawna pozwala na obniżenie kosztów usług prawnych, ponieważ polega na podpisaniu stałej umowy na ich świadczenie – to korzystna forma współpracy dla każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na uzyskaniu pełnego i profesjonalnego wsparcia prawnego.

Ze stałej obsługi prawnej chętnie korzystają spółki, w przypadku których wiele decyzji musi być konsultowanych przez prawników, ale to sprawdzona forma współpracy także dla firm, które prowadzone są jako jednoosobowe działalności gospodarcze.

Zatem stała obsługa prawna w biznesie ma wiele zalet – to sposób na uzyskanie szybkiej, sprawnej, przystępnej cenowo obsługi w ramach różnych dziedzin prawa. To doskonały wybór dla firm działających w różnych sektorach – skupionych na rynku krajowym i międzynarodowym.

Zapraszam serdecznie do skorzystania z mojej kompleksowej i fachowej oferty obsługi prawnej dla firm – prawnik i radca prawny Joanna Zielińska.

przez | 2018-11-08T23:19:59+00:00 31 października 2018|Obsługa prawna firmy|

O autorze:

Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie z ośmioletnim doświadczeniem.